Revolut bančni račun

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.646
2.476
113
1715711335393.png
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.308
62
48
Hvala. Sem nasel tudi na slo-tech ravno na to temo. A je isto pri TR racunu ?
Ce kdo ve, bom vesel odgovora, da se ne ubijam z guglanjem….
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
350
95
43
Ne, ker so s tem zaceli letos.

Ce ima kdo dostop, naj prosim pripne:

V lovu na depozitne obresti: N26 da do štiri odstotke, kako jih obravnava Furs?​

Kaj in kakšen je produkt Instant Savings nemške banke, kakšne so še alternative.
Avtor
Petra Sovdat


25.03.2024 03:00

Čas branja: 1 min

Nemška banka N26 tudi v Sloveniji ponuja storitev Instant Savings, ki oglašuje od 2,8- do štiriodstotne obresti na nevezan denar na računu, nas je opozoril bralec. Pri Fursu smo preverili, kako obravnava te obresti, kakšna je razlika s ponudbo banke Trade Republic in Revoluta ter kolikšne obresti dajejo slovenske banke.

N26 za Instant Savings v tem trenutku oglašuje 2,8-odstotno letno obrestno mero na računu za pakete Standard (ta je brezplačen), Smart in You ter štiriodstotno obrestno mero za najdražji paket Metal (ki stane 16,9 evra na mesec). Višina sredstev na računu, ki bodo tako obrestovana, ni omejena – kot je pri banki Trade Republic –, je pa treba vedeti, da so zavarovane le vloge do sto tisoč evrov.

Banka oglašuje, da denar v tem produktu ni vezan, torej ga lahko kadarkoli dvignete.

Ustvarjate nov račun, a ga ni treba posebej prijaviti davkariji​



Pri potrjevanju storitve se ustvari nov račun, z novo IBAN-številko. A ker gre za varčevalni (in ne plačilni) račun, ga ni treba še posebej prijaviti Fursu, so potrdili na finančni upravi.

Podatek z IBAN-številko najdete tako, da v aplikaciji kliknete na ikono profila.

Kako obresti Instant Savingsa obravnava Furs?​

Ker gre za evropsko banko, vam Furs obresti do tisoč evrov ne bo obdavčil, moramo pa opozoriti, da se v tega tisočaka štejejo vse obresti z vseh vaših bančnih računov in tudi morebitne obresti iz ljudskih obveznic, če ste jih kupili.

Obresti nad tisoč evrov se obdavčijo po stopnji 25 odstotkov.

Kakšne so alternative za bančne obresti?​

Nemška Trade Republic še vedno za depozite ponuja štiri odstotke. Več o tem smo pisali tukaj.

Banka Revolut ne obrestuje depozitov, ima pa strukturirani produkt v podsklade denarnega trga. Več o tem smo pisali v članku Po dveh mesecih varčevanja: dodatne razlage o Revolutu Savings. Trenutna letna obrestna mera v produktu znaša 3,10 odstotka. Opozorimo še, da je prijava dohodka Fursu dokaj zakomplicirana, še bolj, če dvignete denar iz produkta.

Slovenske banke medtem še vedno ne obrestujejo vpoglednih vlog. Kljub temu je po zadnjih podatkih prebivalstvo konec januarja pri slovenskih bankah hranilo 26,525 milijarde evrov. Od tega je delež neobrestovanih vpoglednih vlog znašal kar 83,52 odstotka, delež kratkoročnih vezanih vlog je bil 7,14-odstoten, delež dolgoročnih vezanih vlog pa je pomenil 9,34 odstotka vseh vlog gospodinjstev.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.486
5.491
113
Vem, da ne pače tukaj, pa vseeno. Jaz imam denar tukaj: https://www.nekster.com/en/

Obresti med 5% in 7% p.a. Sedaj že skoraj dve leti, nikoli nobenih težav, naložbe zavarovane pri zavarovalnici. Davek od odbresti odvedejo oni.

Tole sem jaz nekaj se lani hecala... Dala nekaj jurjev gor in anastavila, naj sam investira. Resda sem imela samo na kratke intervale, ker sem potem denar rabila, zdaj bil lahko tudi dala posojilo na daljši čas, če bi imelo kaj veze...

V glavnem, en kup enega dela. Na avtomatiko ni šlo ni skozi, vsak dan sem... zdaj sem že pozabila, ob kaeri uri je prihajalo med 14 in 15, se mi zdi... na peš gledala in refleksno kar izbrala, pa še ni sem bila dostikrat dovlj hitra. V glavnem en kup enega dela in"obveznosti" ali pa pač ni šlo ni v posojilo. Pol pa še davek plačat. Zdaj ko sem spet pri denarju... ne vem, a se mi da spet zafrkavati ali ne. Ni to nek pasivni dohodek, kar "delaš".

Kako se ti to greš. "delaš" ali imaš kako bolj pametno izbrano avtomatiko, kot sem jaz imela?
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.302
826
113
Tole sem jaz nekaj se lani hecala... Dala nekaj jurjev gor in anastavila, naj sam investira. Resda sem imela samo na kratke intervale, ker sem potem denar rabila, zdaj bil lahko tudi dala posojilo na daljši čas, če bi imelo kaj veze...

V glavnem, en kup enega dela. Na avtomatiko ni šlo ni skozi, vsak dan sem... zdaj sem že pozabila, ob kaeri uri je prihajalo med 14 in 15, se mi zdi... na peš gledala in refleksno kar izbrala, pa še ni sem bila dostikrat dovlj hitra. V glavnem en kup enega dela in"obveznosti" ali pa pač ni šlo ni v posojilo. Pol pa še davek plačat. Zdaj ko sem spet pri denarju... ne vem, a se mi da spet zafrkavati ali ne. Ni to nek pasivni dohodek, kar "delaš".

Kako se ti to greš. "delaš" ali imaš kako bolj pametno izbrano avtomatiko, kot sem jaz imela?
Z davkom nimaš nobenega probloema, ker to plačajo oni od tvojega zaslužka.

Jaz sem imel avtomatsko, pa se uknil in se sam odločim kaj dam. Bolj zato, ker spremljam, kdaj mi kaj poteče, če rabim denar. Vlagam pa v bolj kratkoročne naložbe.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.308
62
48
Pri trade republic lahko vložiš denar, da dobiš obresti 4%. Berem, da ko vzameš denar dol, ga ne moreš več vrniti nazaj na varčevanje, da dobiš spet obresti.
ima kdo izkušnje s tem, kaj to pomeni, da imaš 5.000€ , varčuješ, vzameš ven in kaj potem? Teh 5.000€ ne moreš več varčevat? Moraš na novo nakazat?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.646
2.476
113
Pri trade republic nimaš nobenih predalčkov.... takoj, ko je naložen gor, ti naslednji dan začnejo obresti tečt.

Če to sprašuješ nisem čist razumel.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.486
5.491
113
Z davkom nimaš nobenega probloema, ker to plačajo oni od tvojega zaslužka.

Jaz sem imel avtomatsko, pa se uknil in se sam odločim kaj dam. Bolj zato, ker spremljam, kdaj mi kaj poteče, če rabim denar. Vlagam pa v bolj kratkoročne naložbe.
Ne, da imam problem, placat ga je treba od ničle dalje... Pol pa se en kup enega dela, pa denar je vseeno vezan en cas, potem pa že več ne vem, če je res bolj kot en varčevalni račun s 4% obresti ali pa etf, kjer sicer davek je, ampak samo na koncu, če imaš acc. varinato in nic dela po definiciji.

Ne vem, ni me potegnil tale nekster... Mrbit nekoc nekdaj spet probam...