Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

hermann

Guru
19. mar 2014
9.280
5.860
113
Glede obrabljanja gum pri električarjih so sicer imeli debato v isti oddaji, ki ima objavljen posnetek par postov višje. Blesava obraba gum pri električarjih JE problem. Teža in navor delata svoje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.650
780
113
Večja obraba gum težjega avta je dejstvo, to ti dam prav. Ampak ali lahko kako velikostno to oceniš, ne boš me prepričal da avto z 1,5 t požre gume po 60k km, električni z 1,9 t pa po 20k km.

Navor je pa posledica blesavega voznika ali pa blesave elektronike, ali pa preprosto spet ne primerjaš primerljivega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
vprasanje glede MyToyota aplikacije:

ne prikazuje mi npr. Fuel in Range parametrov, pa tudi obvestil o odprtih oknih mi ne posreduje - ostalo pa dela. normalno, ker je 2019 letnik ali je se kaka stvar za nastavit? kaj dodatnega v povezavi s Toyota Online?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.962
2.416
113
Teža pri EV dejansko ni gromozanska težava, ker večjo porabo pri pospeševanju kompenzira rekuperacija. So pa vozne lastnosti nikakve.
Gume pa lahko naredijo trše, obstojnejše, če lahko za tovornjake bodo tudi za EV.
Razglabljat o tem kolk je smiselno radirat ovinke z 2 tone+ pa je itak BS.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
hehe, jaz sem včeraj imel plan iti od Ljubljane do Ajdovščine, v Ljubljani sem štartal s 63km rangea. sem rekel, če bo pred Ravbarkomando padlo na 0, grem tankat, če ne ne ... potem je bil cel clusterfuck in polno nekih zastojev (rabil dve uri) in sem na Ravbarkomandi imel Range še 4km in glede na to, da je bil tam še en zastoj naprej, nisem hotel tvegati, tankal 10l. pridem v Wajdušno, tankam do vrha, 26l ... komot bi šel do Wajdušne ... :p
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
vprasanje glede MyToyota aplikacije:

ne prikazuje mi npr. Fuel in Range parametrov, pa tudi obvestil o odprtih oknih mi ne posreduje - ostalo pa dela. normalno, ker je 2019 letnik ali je se kaka stvar za nastavit? kaj dodatnega v povezavi s Toyota Online?
Kaj vse je omogočeno preko oddaljenega dostopa, je odvisno (predvsem) od verzije Data Communication Modul (DCM) v tvojem avtu. Razumljivo - več funkcij podpirajo novejši modeli.
Sam imam letnik 2020 in sem očitno v precej podobnem naboru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed