eKolesa

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.785
113
Tu je največja uganka na katero bomo težko dobili res točen odgovor, če bi se taki osebi to zgodilo tudi, če se ne bi rekreirala v usodnem trenutku.
Jaz imam na kolesu še najnižji utrip v primerjavi s tekom ali pohodništvom v hrib.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

krava

Majstr
5. sep 2007
3.600
290
83
www.kacnje.eu
Proti koncu poletja sem naredil tole primerjavo med e-kolesom in navadnim kolesom.
E-kolo je super, lahko se utrudiš kolikor se hočeš (načeloma še bolj kot z navadnim kolesom), imaš pa na drugi strani velik razpon pomoči. Nismo vsi boljši od Rogliča in Pogačarja, kot je večina Alterjevcev :evil:
Res, velikokrat človek ne bi šel na kolo, tako pa gre. Tudi v službo je preko strmega klanca precej lažje z e-kolesom kot z navadnim. Skratka - razpon je precej večji in ni treba postrani gledati na vsakega, ki se mimo pelje z e-kolesom. Če nekomu ustreza, zakaj pa ne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: vincent in krko

krava

Majstr
5. sep 2007
3.600
290
83
www.kacnje.eu
Če leti name - pravzaprav se e-kolesarji skoraj moramo zagovarjati, ker na nas stalno letijo puščice podcenjevanja. Že tukaj lahko zaznaš, da ti ne govorim, kako je na kolesu. Pa se načeloma v tisti hrib lahko precej bolj matram kot tisti, ki me gleda podcenjujoče.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.665
5.650
113
Saj nič ne rečem ... samo zakaj se morate opravičevati? In komu?

Saj se ne... folk najeda in sprašuje pod pretvezo: "ne razumem, zakaj..." in potem se razloži in ne opravičuje.

Edina slaba lastnost ekoles je ta, da zdaj na cesto rine truma kolesarjev brez osnovne kulture obnašanja na cesti, ker je že en čas minilo, odkar so se nazadnje na biciklu svaljkali po cesti. Vse ostalo pa samo pozdravljam, sploh pa rekreacijo, v kateri folk uživa, ker potem jo bo tudi izvajal in ima samo blagodejne učinke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus, sad in Pepe

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.255
746
113
Vseeno pazimo tisti ki smo zabusaval.predolgo, da nas kaksno srce ne izda. Znanca je na Črnivcu. V smrt. Star dobrih 40 če se ne motim.
Na kolesu gor, v trugi dol.
Mislim da bi ga moral BLABLABLA poznat.
Nisem poznal...

Nisem pa cepljen..Torej, če cepnem zagotovo ne bo od cepiva...

Drugače pa zagotovo poznaš tisti vic...Kje je bolej umreti na Ženski ali na WC-ju
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.255
746
113
Pa ne vem, noben ni omenil.... V Ihanu so naša žlahta Majdiči...ampak jaz se ne pišem Majdič, to se je moja stara mama

Nobenega z mojim priimkom ne poznam v Ihanu...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.505
10.049
113
kod Džej-Zija
Edina slaba lastnost ekoles je ta, da zdaj na cesto rine truma kolesarjev brez osnovne kulture obnašanja na cesti, ker je že en čas minilo, odkar so se nazadnje na biciklu svaljkali po cesti. Vse ostalo pa samo pozdravljam, sploh pa rekreacijo, v kateri folk uživa, ker potem jo bo tudi izvajal in ima samo blagodejne učinke.
Točno to. Pri čemer gre problem z e-kolesi še dlje, ker se novi e-kolesarji ne držijo samo ceste. Tudi po hostah danes pridejo marsikam, kamor je prej morda zašel kak dobro izvežban klasični mtb kolesar. To se je tako razpaslo, da je sprožilo pravo alergijo na vse sorte koles med lastniki zemljišč. Med drugim tudi zato, ker e-kolesa v kombinaciji z množičnostjo puščajo kar lepe sledi za sabo na naravnih terenih. Bistveno bolj opazne od izvežbanih klasičnih mtbjevcev. Gneva smo pa deležni vsi.

Omenit je treba še probleme e-kolesarjev, ko se podajajo na zanje prezahtevne terene, predvsem pri spustih. Gor se že privlečejo (oz. jih kolesa), dol je pa število padcev in težjih poškodb v norem porastu (podatek frenda travmatologa).

Pod črto: e-kolesa so čisto kul, bolj so problem njihovi lastniki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa, sad in Pepe

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Sem danes narocil emtb. Logicno sem okleval...cene koles so itak nore vsako leto bolj, po drugi strani sem pa razmisljal da ce naredim 1000 visincev z navadnim kolesom, jih z elektricnim lahko do 2000 in prevozim toliko vec kot z navadnim. In konec koncev mi ni uzitek vozit v klance, uzivam veliko bolj v spustih in raziskovanju novih poti. Ali pa grem rajsi veckrat odvozit spust, kot samo enkrat z navadnim, imam od tega vec uzitka.

Ce sem se prav odlocil oz. ce je bilo moje razmisljanje pravilno, bom pa videl cez par mesecev.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.488
820
113
Točno to. Pri čemer gre problem z e-kolesi še dlje, ker se novi e-kolesarji ne držijo samo ceste. Tudi po hostah danes pridejo marsikam, kamor je prej morda zašel kak dobro izvežban klasični mtb kolesar. To se je tako razpaslo, da je sprožilo pravo alergijo na vse sorte koles med lastniki zemljišč. Med drugim tudi zato, ker e-kolesa v kombinaciji z množičnostjo puščajo kar lepe sledi za sabo na naravnih terenih. Bistveno bolj opazne od izvežbanih klasičnih mtbjevcev. Gneva smo pa deležni vsi.

Omenit je treba še probleme e-kolesarjev, ko se podajajo na zanje prezahtevne terene, predvsem pri spustih. Gor se že privlečejo (oz. jih kolesa), dol je pa število padcev in težjih poškodb v norem porastu (podatek frenda travmatologa).

Pod črto: e-kolesa so čisto kul, bolj so problem njihovi lastniki.
Problem gorskega kolesarstva (in vpliva na okolje in predvsem lastnino) je bistveno starejši od eMTB. eMTB samo dodaja na množičnosti.

Enako je s poškodbami. Nedvomno jih je več, ampak je več tudi prevoženih in preplezanih kilometrov. Naj omenim, da je vsak izvežban (? izurjen) klasičen mtbjevc nekoč bil klasičen mtbjevc začetnik.

Sam ne vidim nobene magične lastnosti klasikov proti e-jem. Samo količino.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.505
10.049
113
kod Džej-Zija
Mtb začetnik nekoč ni bil sposoben prilesti na zahteven vrh, če ni bicikla nosil. Danes lahko e-mtb začetnik prileze praktično kamorkoli. Problem je potem priti dol. Avstrijska gorska reševalna služba vsako leto objavlja statistiko nesreč. Nekoč ni bilo kolesarskih smrtnih žrtev v gorah. Danes jih ni več tako malo. Kot po pravilu vsi e-mtb začetniki.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
Moja tura včeraj: Horjul -> Koreno - > Samotorica - > Butajnova in ovinek prek Polhovega Gradca.
Povsem asfaltna tura.
Z navadnim biciklom (gorec, še manj specialka) ne bi niti na Koreno prilezel (662 nmv), ker je klanec na polno in za boga ne pojenja. Sem pa včeraj praktično vse tri klance odpeljal v eco načinu (najnižja pomoč). Skurjen kvalitetno, brez zabijanja, povsem moker prišel domov + lep izlet. Po klancih dol se jaz ne delam junaka. Gorci si mi še posebej tricky s svojimi štofeljci + hladnejši asfalt + vlaga v senčnih legah v kombinaciji z listjem.

Užitek (če strnem).

1666943304510.png

1666943427597.png

1666943588395.png
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
E-Kolo...ehhhh za lenuhe :)
Isto kot dvigalo :)
Treba uporabljati tisto kar nam je dano dokler lahko in trenirati telo vsak moćen trenutek kateri nam je dan.
Pa ne bi zej nabijat električno kolo, da ga goniš toliko kolikor želiš...človeški um gre po liniji najmanjšega odpora tako, da bo vsak čim manj gonil sej vidim z lastnimi očmi te "kolesarje".