Covid-19 Ivermectin

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.049
4.052
113
Samo toliko o tvojih idejah poizkusnih zajčkov: daj se ti in vsa tvoja familija nadzorovano okužit, pol pa naj vam dajejo Ivermectin in dokažite učinkovitost. Približno tako delujejo klinična testiranja. ;)
Ne moremo, če smo že dali tole čez.

Če pa pogledaš video, so bila pa klinična testiranja že delana in tudi še potekajo.

Ampak zdravilo ŽE obstaja 40 let, leta 2015 je dobilo Nobelovo nagrado v medicini, v nekaterih državah Afrike se ga že ves ta čas daje kot preprečevalec, tako da nekih hudih stranskih učinkov očitno nima.
Zakaj se ga ne bi začelo poskusno uporabiti na enem takem primeru, kot je sežanski DSO? Je res treba čakati še mesece, da nam umre še 2000 ljudi in smo še mesece zaprti, ko lahko epidemijo končamo danes, če se izkaže, da prepreči recimo 90% smrti od Covida?

Veš koliko časa bo cepivo prihajalo k nam po kapljicah? Če bomo čakali na cepivo, pomeni, da se bomo Slovenci že davno prej prekužili preden se bomo precepili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.049
4.052
113
Bom še 1x citiral našega Štruklja, da še 1x povdarim pomen tega zdravila:

Na predkliničnih študijah, to pomeni na celičnih modelih, so namreč ugotovili, da ivermektin kar 5000-krat zmanjša replikacijo oz. razmoževanje virusa znotraj celice," je dejal.

V drugi fazi kliničnega preizkušanja tudi staro zdravilo proti parazitom
Štrukelj se je dotaknil tudi morebitnega novega zdravila za covid-19 oz. učinkovine, ivermektin. "To je stara zdravilna učinkovina, ki se uporablja proti parazitom. Velika prednost te učinkovine je, da je poceni in da ima izkazan profil varnosti, kar zadeva indikacijo proti parazitom. Ta trenutek poteka druga faza kliničnega preizkušanja, kjer imajo 100 posameznikov, 50 jih prejema placebo, 50 pa ivermektin, rezultati so kar spodbudni. Na predkliničnih študijah, to pomeni na celičnih modelih, so namreč ugotovili, da ivermektin kar 5000-krat zmanjša replikacijo oz. razmoževanje virusa znotraj celice," je dejal.

Pozneje je razložil še, da to dejansko pomeni, da zdravilo tako rekoč zavre razmnoževanje virusa: "Kaže se, da je bilo vsaj v prvi fazi poteka bolezni manj zapletov in bistveno lažje prebolevanje, kot če ivermektina ne bi jemali. Poudarjam, gre za drugo fazo, čakamo na tretjo in mogoče dobimo novo učinkovino, novo zdravilo," je še dejal, ob tem pa opozoril, naj ljudje, dokler učinkovitost in varnost zdravila nista dokazani, zdravila ne uživajo sami.

Zdravilo deluje in kot preprečevalec, da se te virus sploh prime in kot zdravilo, ko ga že imaš.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.049
4.052
113
Leta 1983 sem na bil na pediatrični kliniki zaradi sklepne revme kot otrok. Nič ni pomagalo, samo ležal sem - nepremičen. Drugi razred osnovne šole sem zaključil v bolnici.

Dokler niso ponudili mojim staršem in meni, takrat eksperimentalno zdravilo Tauredon - v obliki injekcije. Bil sem poskusni zajček.


Že naslednji dan sem bil veliko boljši, v parih dneh sem bil nazaj na nogah.

Hudiča, bi bilo to tako težko kaj takega narediti v sežanskem DSO-ju? Ponudi se oskrbovancem, podpišejo papir kdor je za in se gre v akcijo.

Kaj imamo za izgubiti? Če se izkaže za neučikonvitega pač, gremo naprej po starem. Če pa učinkuje, smo dejansko končali epidemijo in spet lahko normalno zaživimo.
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in sandra

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa kje si ti prespal zadnjih 37 let demokratizacije, pravnih for,...?

Leta 83 bi pač tvoji rekli šit happens, pa šli delat drugega; danes bi dediči po kronično bolnem oskrbovancu iztožili odškodnino.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja nč povedat sam v vodovod mešat tablete:bonk:.
Čas je da odpreš yutub kanal da se tvoje znanje širi čez vse meje in na vse kontinente.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.049
4.052
113
Ja nč povedat sam v vodovod mešat tablete:bonk:.
Pa kje sem napisal kaj takega? Pa kaj se dogaja v te tvoji zlobni glavi?

Naredi se uradno študijo - itak se že izvajajo, naredi se kontrolno skupino, ki se ji da placebo, pač vse po predpisih in se primerja rezultate.

A moramo res vsi samo čičat pa čakat na druge?
 
19. jul 2007
2.776
1.501
113
Ni nikomur jasno, da če tole deluje, da je epidemije konec?
AndY1 , "problem" pri tvojem stavku je, da je povsem točen, ampak brez vsebine, kajti ta stavek lahko uporabiš pri čisto vsakem zdravilu.

Ni nikomur jasno, da če ivermektin deluje, da je epidemije konec?

Pravzaprav si ti že uporabil ta stavek pri skoraj vsakem zdravilu?

Ni nikomur jasno, da če hidroksiklorokin deluje, da je epidemije konec?

Ni nikomur jasno, da če hidroksiklorokin + cink deluje, da je epidemije konec?

Ni nikomur jasno, da če azitromicin deluje, da je epidemije konec?

Ni nikomur jasno, da če deksametazon deluje, da je epidemije konec?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.049
4.052
113
Roko na srce, do Ivermektina sem do sedaj polagal upe le na HCQ, vse ostalo si si ti izmislil.

Ampak pri Ivermektinu že dosedanje uradne študije kažejo rezultate in to zelo pozitivne. Štrukelj pritrjuje temu.

Pa stopimo v akcijo, da ne bomo znani le kot država z največ mrtvimi na 100.000 prebivalcev, ampak tudi država, ki je konkretno pomagala pri končanju Covid epidemije.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Roko na srce..

Roko na srce, do sedaj si delal ravno to, kar ne bi smel. Kot popolni analfabet si se SUVERENO loteval visokospecificnih tematik kot so virologija, farmakologija, epidemiologija. Kljub temu da si bil XY krat pozvan da umiris konje in ne nabijas. Sedaj imas novo igracko imenovano Ivermecitin o kateri ze ves vse in se vec, kot analfabet govoris o predpisovanju in zdravljenju s tem zdravilom brez da imas temeljna biomedicinska znanja. Na temelju (dvomljivih) YT posnetkov.

Tako da za zacetek preveri kaksno je mnenje EMA-e o doticnem zdravilu za C19 in "studijah" ki vecinoma potekajo v drzavah tretjega sveta.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pred časom sem nem bral eno študijo o tem in je bilo zaposano, da sicer Ivermectin resda deluje, vedanr mora biti doza približno 100x večja, kot je dovoljena predpisana doza za ljudi s strani FDA (200ug/kg). Do 10x večjo dozo še zdrav, odrasel človek (!) uspešno tolerira, nad to vrednostjo pa se začne Ivermectin nalagati v pljučih. Poleg tega bi naj pomagal "le" pri težjih oblikah bolezni, pri čemer je spet vprašanje, kokao dobro bo osebek prenašal enrmne količine zdravila.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.074
306
83
Se pravi zdravniki, ki to zadevo uporabljajo serjejo. Dobro, da imam alter, da mi razjasni stvari. Nč, grem v vrsto, že viham rokav ....
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.049
4.052
113
Roko na srce, do sedaj si delal ravno to, kar ne bi smel. Kot popolni analfabet si se SUVERENO loteval visokospecificnih tematik kot so virologija, farmakologija, epidemiologija. Kljub temu da si bil XY krat pozvan da umiris konje in ne nabijas. Sedaj imas novo igracko imenovano Ivermecitin o kateri ze ves vse in se vec, kot analfabet govoris o predpisovanju in zdravljenju s tem zdravilom brez da imas temeljna biomedicinska znanja. Na temelju (dvomljivih) YT posnetkov.

Tako da za zacetek preveri kaksno je mnenje EMA-e o doticnem zdravilu za C19 in "studijah" ki vecinoma potekajo v drzavah tretjega sveta.
'Drzava tretjega sveta':
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
'Drzava tretjega sveta':

Vsaj preberi tvojo stran do konca preden se obesas na naslov:
---------
In a review of the literature, Marik and colleagues detailed all available clinical trial results on ivermectin in COVID-19 and concluded that the drug has benefits in preventing and treating COVID-19 infection.

For instance, Marik and colleagues noted that a randomized controlled trial in Egypt found that among health care and household contacts of COVID-19 patients, just 2% of those who received ivermectin and wore PPE tested positive for the novel coronavirus, compared with 10% of contacts who were only given PPE.
--------------


Preden spet orgazmiras na klikbajte kot si nekoc za HCQ se poskusi lotit resnih resursov. In se enkrat preveri mnenje EMA-e ki za razliko od FDA odobrava zdravila za vec 700mio ljudi.

Pa ne pozabit, tudi HCQ je v osnovi zdravilo ki je (bilo) cheap, antimalarik in ne antivirotik in podobno. In se druga stvar, o doticnem zdravilu se pri COVIDu govori ze od mesca marca naprej, a ker tvoji klikbajti takrat tega niso zaznali, si se ukvarjal bolj z drugimi zadevami.