Katero toplotno črpalko

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.342
957
113
Titograd
To nebi vedel kateri točno je, prijatelj ga ima od 2018 in tuli kot letalo, dejansko ga imajo tudi sosedje polhn k, čeprav imajo okna več kot 20m vstran.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
Sumim, da je glasnost ful odvisna ali dela za radiatorsko ali za talno gretje ?
Dva soseda, ista naprava https://www.mitsubishi-electric.co....at-pump/i/695108B/7-5kw-split-hydrobox-system, pa ena ful tiha (oz. se redko prižiga), druga ful glasna (in not stop defrosta). Bi lahko bilo tudi od (nastavitve) elektronike odvisno ali (premale) moči ? Eden ima Orco, drugi pa Termoshop. Ali pa da eden ima zalogovnik, drugi pa ne ?
A imata tudi oba cca enako izolirana objekta?
Tu bo glavna razlika, delno tudi z naslova grelnega telesa (talno, radiatorsko)...pod pogojem da imata oba 24/h ogrevanje..če je eden na urnikih je to ta z defrosti in glasbo napravo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, tony in igi

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
287
32
28
A imata tudi oba cca enako izolirana objekta?
Tu bo glavna razlika, delno tudi z naslova grelnega telesa (talno, radiatorsko)...pod pogojem da imata oba 24/h ogrevanje..če je eden na urnikih je to ta z defrosti in glasbo napravo.

Hja, razlika radiator/talno je skora vedno zelo korelacijsko povezano z stopnjo izoliranosti (in starostjo) objekta :)
Oba seveda delujeta 24/7, ker tako neinformiran lastnikov TČ pa vendarle v 21.stoletju več ni, da bi greli kampanjsko.
Želel sem le opozoriti, da pri "glasnosti Mitsubišija" (ali koga drugega) ni dovolj le gledati na znamko propelerja,
ampak da 95% info izveš že iz tega ko jih vprašaš "imaš radiatorje ali talno" (ker debeline stene in izolacije pač ne zmoreš videti, lastniki pa tudi bohve če vedo na pamet)

Me je pa en prodajalec prepričeval, da je Zubadan celo bolj glasen kot Ecodan, pa se že ne spomnem več zakaj, ker sem toliko informacij bil primoran registrirat v zadnjega pol leta :)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.058
5.176
113
Hja, razlika radiator/talno je skora vedno zelo korelacijsko povezano z stopnjo izoliranosti (in starostjo) objekta :)
Oba seveda delujeta 24/7, ker tako neinformiran lastnikov TČ pa vendarle v 21.stoletju več ni, da bi greli kampanjsko.
Želel sem le opozoriti, da pri "glasnosti Mitsubišija" (ali koga drugega) ni dovolj le gledati na znamko propelerja,
ampak da 95% info izveš že iz tega ko jih vprašaš "imaš radiatorje ali talno" (ker debeline stene in izolacije pač ne zmoreš videti, lastniki pa tudi bohve če vedo na pamet)

Me je pa en prodajalec prepričeval, da je Zubadan celo bolj glasen kot Ecodan, pa se že ne spomnem več zakaj, ker sem toliko informacij bil primoran registrirat v zadnjega pol leta :)
Če imaš radiatorsko gretje in v njega spušča več kot 40 stopinj, je jasno da je zunanja enota bolj glasna, kot če imaš talno in greje do 32. Moj zubadan, ne rečem da je neslišen. Glasnejši postane pod -5 stopinj. Ampak katastrofa pa ni. Ker si je sosed umislil enakega, tako da v soseski oba brenčita, a ni videti, da bi se kdo pritoževal.