Klasika: Katere filme ste gledali? III

mistique

Guru
16. jun 2009
13.209
1.003
113
Emona / Carnium
Bastarden - 8/10
Mads Mikkelsen odličen v prikazu emocij, brez besed, izraz na obrazu, za "oskarja"...Sicer pa film odpira številna vprašanja...Koliko trpljenja in nesreče drugih je potrebne za uspeh ali t.i. srečo posameznika? Kaj smo ljudje pripravljeni storiti v senci tiranije (stojimo in opazujemo)? Kaj je pomembno v življenju?
Priporočam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: flybejba in aljoman

mistique

Guru
16. jun 2009
13.209
1.003
113
Emona / Carnium
Aku wa sonzai shinai - 5/10
Če je bistvo filma prikaz, da zlo ne obstaja, obstaja pa ignoranca, apatija, kapital, je to vsekakor prikazano v nekem čudnem kontekstu in na premalo prepričljiv način...film me ni navdušil, konec filma še manj. Posnetki narave...nič posebnega.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.671
9.364
113
Bastarden - 8/10
Mads Mikkelsen odličen v prikazu emocij, brez besed, izraz na obrazu, za "oskarja"...Sicer pa film odpira številna vprašanja...Koliko trpljenja in nesreče drugih je potrebne za uspeh ali t.i. srečo posameznika? Kaj smo ljudje pripravljeni storiti v senci tiranije (stojimo in opazujemo)? Kaj je pomembno v življenju?
Priporočam.
kje si to gledal
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.671
9.364
113
aja oppenheimer je končno v legit 4k za dolpoteg, tisti ki ga ni v kinu gledal.... (za streame ne vem kje je)
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.684
1.283
113
Res je. Trajalo je celo vecnost. Je pa (po ogledu) to zadnji film, katerega se gleda v kinu. Vseeno ce bi ga gledal na čb tv Riz, ali pa na pametni uri...
 
  • Haha
Reactions: sajkek

jezek

Guru
24. jul 2008
2.684
1.283
113
Openhajmer vrhunska zvocna izkusnja? JA, imam vrhunsko ozvocenje....pa ni bilo nic takega. Dialogi nonstop in 1 eksplozija. Ali sem morda jaz imel vege-verzijo? 3 ure je sicer trajal, morda pa kaj porezano
 
  • Haha
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.671
9.364
113
ja, ti se bolj drži tuniranja. Ni vse za vsakega. In ja najbolj napeto je ravno takrat ko sploh ni zvoka.

"Nolan also mentions how he got calls from other filmmakers who would say they just saw his film, and the dialogue was “inaudible.” “Some people thought maybe the music's too loud, but the truth was it was kind of the whole enchilada of how we had chosen to mix it," he said at the time."

"he (Nolan) makes the secret conversation between 2 physicists more exiting than an explosion of an actual nuclear bomb. Incredible."

 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.671
9.364
113
tako je tip, se izmika, ponovnemu nasnemavanju dialogov, je potem večja avtentičnost, plus IMAX kamere so glasne..in se potem to duši z raznimi triki itd.
 

flybejba

Pripravnik
31. jan 2020
70
38
18
Iz Liffa:
Radical (2023) - odlična socialna drama (po resničnih dogodkih) - bi ga dala kot obvezo za vse osnovnošolce
Priscilla (2023) - povprečen, predolg, na momente dolgočasen
Srečno naključje (2023) - 100 x prežvečena tematika, mogoče mini plus za glavno igralko - film za preskočit
Memory (2023) - zgodba nič ekstra, igralci - čista 10 - kdo gleda filme za lušt, priporočam
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann in mistique