Klima z montažo?

luka51

Guru
16. avg 2007
13.974
5.274
113
Daš revizijska vratca iz gipsa in sploh opazil neboš po enem tednu. Jaz mam dvajna pkus rešetko za dovod na kupu. Res da na hodniku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.905
404
83
igi

kaj meniš na ti dve?
Micka 1700€
Sinclair 900€
Oboje z montažo in demontažo stare klime.
Pomebno je gretje! Za hlajenje se verjetno ne bo nikoli uporabljala.
1000083380.jpg
1000083381.jpg
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.415
1.033
113
Celje
Obišči stran
igi

kaj meniš na ti dve?
Micka 1700€
Sinclair 900€
Oboje z montažo in demontažo stare klime.
Pomebno je gretje! Za hlajenje se verjetno ne bo nikoli uporabljala.
Poglej priponko 85581
V katerem koncu pa bo tole montirano?
ker za gretje ima micka poseben model zunanje enote z oznako VGHZ!

3.5kW model z razlogom? Ker pri gretju po podatkih ni bistvene razlike z 2.5kW modelom…

imam tudi sam ta model in lahko potrdim, da ne bos zgrešil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.206
314
83
Igi, mi lahko podas odgovor na;


Kaksen hask teh 2 filtrov v klimi glede na velikost? Sploh ta rebrast. Pripopana na glavni mrežici



Priponke​




Hvala!
 
Igi, mi lahko podas odgovor na;


Kaksen hask teh 2 filtrov v klimi glede na velikost? Sploh ta rebrast. Pripopana na glavni mrežici



Priponke​




Hvala!
po spominu en naj bi bil dišavni oz zoper vonjave, se je pa dalo dobiti tudi dišavne, če se ne motm gre za rebrastega
tisti gladek pa ...kao mikrofilter

vsaj tko je blo pri našemu ex panasonicu
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.905
404
83
V katerem koncu pa bo tole montirano?
ker za gretje ima micka poseben model zunanje enote z oznako VGHZ!

3.5kW model z razlogom? Ker pri gretju po podatkih ni bistvene razlike z 2.5kW modelom…

imam tudi sam ta model in lahko potrdim, da ne bos zgrešil.
To mi je predlagal. Nimam pojma o kW... To micko ima po neki posebni ceni. Kolker sem na hitro poguuglal je rese ceneje od prvih par zadetkvo na googlu.
Ok, če jo imata 2 alteraša, oba zadovoljna. Potem pomeni, da je alter approved :cheer:
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.415
1.033
113
Celje
Obišči stran
To mi je predlagal. Nimam pojma o kW... To micko ima po neki posebni ceni. Kolker sem na hitro poguuglal je rese ceneje od prvih par zadetkvo na googlu.
Ok, če jo imata 2 alteraša, oba zadovoljna. Potem pomeni, da je alter approved :cheer:
zato pa bodi faca in napiši več.

Kje v Sloveniji bo ta klima grela? Ker ta, ki ti jo je ponudil nima ogrevanega dna in NI PRIMERNA za celoletno ogrevanje, razen kakšna primorska...


Kakšno kvadraturo bo grela in kako močno klimo si imel sedaj (je bila dovolj močna?)? Ker raje 2.5kW model prilagojen za zimo kot navaden 3.5!
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.905
404
83
zato pa bodi faca in napiši več.

Kje v Sloveniji bo ta klima grela? Ker ta, ki ti jo je ponudil nima ogrevanega dna in NI PRIMERNA za celoletno ogrevanje, razen kakšna primorska...


Kakšno kvadraturo bo grela in kako močno klimo si imel sedaj (je bila dovolj močna?)? Ker raje 2.5kW model prilagojen za zimo kot navaden 3.5!
imaš privat sporočilo
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.420
1.365
113
Ni mi všeč ideja, da mi prah po tleh razpihuje in še bolj dviguje:) Nova klima bo nadomestila staro. Za talno niti nimam prostora. Itak je še kamin v istem prostoru.
Ostale argumente razumem (locira se jo seveda ob steno, kot bi bila radiator in je nato skoraj opaziš ne - na faksu smo imeli celo stavbo Yorkovih talnih klim), to o razpihovanju prahu pa je ena stara vraža (slišal sem jo celo kot argument proti običnemu talnemu gretju, pa to sploh ventilatorja nima).

Zdi se, da bo stenska klima po prostoru razpihala ravno toliko prahu kot talna, saj bo morala pihati *dlje* časa kot talna, da bo ogrela prostor na isto temperaturo. Takšna je pač narava toplega zraka, ker se ta dviga, in prostor najhitreje ogreješ z gretjem na tleh.

(Še en primer: v najemniškem stanovanju je nekdo zmontiral grelno lestev nad banjo in v primerjavi s starim stanovanjem, kjer je bila ta direktno nad tlemi, se občutno pozna počasnejše gretje prostora.)
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi