Miška Logitech G604 - dvojni klik

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.703
2.520
113
:valjamse: Kaj mi ni jasno? Več kot 30 let izdelovanja "plastike", izvažamo po celem svetu... Ne bom jaz valda tebe učil. Ne da se mi komunicirati z "poznavalci".
Ti izvažaj kamor češ....

Slike sem nalimal, da če uporabljaš poceni materiale da postanejo sluzasti oz. zgnijejo etc.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

luka51

Guru
16. avg 2007
13.974
5.274
113
Torej....nevem kaj je, če je plastika. Pa ne mi sedaj komplicirati, da to je pa v bistvu guma in ne plastika.

Samo na starih fiatih tole postane čisto lepljivo. Ima fotar enega takega....

Folk prekuhava tole lol

tus2u-jpg.88212


tus3-jpg.88213


Poglej priponko 85291
To pa ni plastika ampak soft touch. To je pa itak katastrofa povsod po 20 letih. Malo si poglej stare laptope in to, ko so včasih bli iz tega. Se vse prilepi gor. Ampak ja ko zadevo spraviš dol je spodaj trda zdrava plastika.
Imam še vedno mx laser logitech. Spucal to sranje dol in je spodaj gladka trda plastika, ki po 25 letih ni nič lepljiva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.905
404
83
Podobna zgodba je tudi z njihovimi mehanskimi tipkovnicami. Obstaja prav izraz "logitech cancer", ker tipkovnice dvojno tipkajo.
v službi imam to tipkovnico, pa ima hudič res "raka". Pa je zelo malo v uporabi, ker sem večinoma zunaj. In za ta denar, bi človek pričakoval, da dela...
Od začetka je bila ok. Potem sem mislil, da so baterije... Samo očitno je res nekaj drugega,
Samo ali so problem stikala ali SW?

 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
105
20
18
Jaz imam podoben problem z tipkovnico Logitech G910 Orion Spectrum, kupil rabljeno pod garancijo, ker je imela "double click" problem ali pa sploh ni prijela določena tipka, večinoma črke, ki jih pogosto uporabljam. Po "menjavi" tipkovnice z drugo rabljeno je bila težava čez nekaj mesecev ista. Tipkovnica drugače kot nova in top, ampak vsake toliko časa se pojavi double click tipk. Nisem še ugotovil ali je programska oprema ali dejansko stikala zabavajo...

Rešitve ni. Ogromno ljudi ima podobne probleme s to tipkovnico in tudi drugimi modeli, Logitech se je precej poslabšal v kvaliteti proti tisti starim G15 tipkovnicam ipd. Je imel kdo podoben problem, kako ga bi rešil?

Primer: https://www.reddit.com/r/LogitechG/comments/b8pqj9
Probal sem že spihat, vzeti tipke dol in očistit, drug USB vhod, do zdaj še ni rešitve. Sumim, da je lahko povezano tudi s programsko opremo! GHub! Rešitev različnih je kar nekaj, ampak nobena ne reši težave za vedno, ker je drugače res dobra tipkovnica, redna cena ob izidu pa je bila 250€ + :) Trenutno mam eno cenejšo HyperX Redragon K350 BT mini za 30€ in dela top. Iščem pa novo, če ima kdo kak predlog, vsaj 75%. Yunzii so baje dobre.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.148
331
83
39
Morda:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c

hermann

Guru
19. mar 2014
9.312
5.895
113
Keychron.de ima iso tipkovnice vseh velikosti in oblik. Jaz bom mogoče tam vzel zamenjavo za gnilega logitecha. Recimo https://keychron.de/products/keychr...-iso-layout-collection?variant=42031943975049

Pri praktično vseh približno normalnih tipkovnicah pa se je žal treba odpovedat slovenskim znakom. Obstaja edino ničvredni logitech, nekaj lowcost rebrandanih kitajcev in pa recimo cherry kc 200 mx. Slednji ima problem predvsem zato, ker je predrag za čisto basic tipkovnico.
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
105
20
18
Katera stikala pa so najboljša? Da je dober občutek tipkanja. Blue omron stikala na G910 so bila dobra. Tudi rjave so ok na Redragon, čeprav malo glasnejša.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.703
2.520
113
Jaz imam modra na redragonu. Super zadovoljen.


Potem sem pa še eno fortnite verzijo kupil z rjavimi, mi pa ne potegne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c