Motorne/električne kose

Ted

Guru
8. sep 2007
1.689
577
113
KSZ

Iščem kakovostno (in ne predrago) motorno koso z rogovi, nekje med 1,4-2 Kw, ergonomično, ki bo zdržala in s katero ne bo težav pri vžiganju. Imam sicer kitajsko Iskro od 2017, mi je pa spila preveč živcev z vžiganjem in iščem nadomestno. Gledal sem Ryobi v Mercatorju, precej močna ampak izgleda neergonomična in neuravnotežena. Alpina deluje boljše (42ccm), je pa verjetno malo prešvoh za visoko travo.

Svetovali so mi Ramdo pro s Kawasakijem, ima kdo?


Tole sem še gledal:


Al-KO - tole je verjetno bolj hobby rang?


Kak predlog? Kosilo se bo po večjih površinah z naklonom, trava višja...

Stihl in Husa so preprosto predrage...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.323
1.348
113
Tole https://www.geder.si/kosa-hu-525-rxt-mk-ii sem jaz kupil pred 1 mesecem. Okrog 550 je stala. Ni mi žal niti centa. Silk za manjšo travo in nož za veliko travo. Vrhunsko reže, ful dobro je uravnotežena, ker je vpeta na boku in si lahko po potrebi vpetje na kosi prestavljam, ko delam po hribu gor ali po hribu dol. V glavnem jaz sem za to ceno izjemno zadovoljen.
Prej sem delal s staro Kawasaki koso in imel motor na hrbtu. Bila je močnejša sicer, ampak se mi zdi, da sem bil počasnejši pri delu, predvsem pa so me zelo bolele roke, ker sem moral vedno nositi celotno težo palice s koso.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.689
577
113
Tole https://www.geder.si/kosa-hu-525-rxt-mk-ii sem jaz kupil pred 1 mesecem. Okrog 550 je stala. Ni mi žal niti centa. Silk za manjšo travo in nož za veliko travo. Vrhunsko reže, ful dobro je uravnotežena, ker je vpeta na boku in si lahko po potrebi vpetje na kosi prestavljam, ko delam po hribu gor ali po hribu dol. V glavnem jaz sem za to ceno izjemno zadovoljen.
Prej sem delal s staro Kawasaki koso in imel motor na hrbtu. Bila je močnejša sicer, ampak se mi zdi, da sem bil počasnejši pri delu, predvsem pa so me zelo bolele roke, ker sem moral vedno nositi celotno težo palice s koso.
Tale je prešvoh, rabim močnejšo... Primerna Husa bi me stala jurja ali več... Iščem alternative :).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.026
5.433
113
Kawi je ok...kosim travo visoko do popka z TJ45e motorjem.....in ne dela problemov...

Če bi na novo kupoval bi vzel za tako travo 50-55ccm motor...mislim da ma kawi 53ccm naslednjega večjega....
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.265
5.608
113
Tole https://www.geder.si/kosa-hu-525-rxt-mk-ii sem jaz kupil pred 1 mesecem. Okrog 550 je stala. Ni mi žal niti centa. Silk za manjšo travo in nož za veliko travo. Vrhunsko reže, ful dobro je uravnotežena, ker je vpeta na boku in si lahko po potrebi vpetje na kosi prestavljam, ko delam po hribu gor ali po hribu dol. V glavnem jaz sem za to ceno izjemno zadovoljen.
Prej sem delal s staro Kawasaki koso in imel motor na hrbtu. Bila je močnejša sicer, ampak se mi zdi, da sem bil počasnejši pri delu, predvsem pa so me zelo bolele roke, ker sem moral vedno nositi celotno težo palice s koso.
Nahrbtna ?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.260
4.762
113
Človek si mora najprej znati odgovoriti, kako moč ima v resnici sedanja kosa in katere bolj znane znamke temu ustrezajo. Kitajci gotovo merijo moč na izhodu motorja, stihl jo meri na rezilu in so izgube, ki jih prinese prenos in niso ravno minimalne, vštete. Potem pa išče koso primerne moči.
Imam stihl in eno s kawasaki motorjem. Obe mi vžgeta brez problemov, sta pa mlajši od 10 let. S temi motorji ne bi smelo biti težav.
Potem pa je še vprašanje, če se da delo kako olajšati. Košnja z laksom vsekakor ni optimalna, kar se tiče časa in porabe moči. Obstajajo druge glave in rezila, ki bodo v visoko travi dale veliko več od sebe. Niso pa povsem neobčutljiva na ovire. Jaz za večje površine uporabim variante s plastičnimi nožki (stihl, kossika). Kar je grmovja, ga raje s škarjami porežem ali izkopljem z motiko. Prihranim na času. Kovinski nož sem tudi uporabljal, ampak je enkrat šla šipa zaradi kamenčka na hiši 20 metrov stran in raje ne več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.265
5.608
113
Bočna ima še vedno +7kg, ki jih premikaš v enem kosu, pri nahrbtni premikaš samo cev.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.323
1.348
113
Ne vem jaz imam občutek, da nimam nobene teže. Se mi zdi, da vse isi na boku. Sploh roke so mi pri nahrbtni kosi skoz trpele in bolele.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.260
4.762
113
ribicija se strinjam. Bočno uravnotežiš, da jo samo pelješ po tleh. Pri nahrbtni glava nima protiuteži. Čeprav je precej manj za držati v roki, se tisti kg na palici v nekaj urah kar pozna.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.740
382
83
Pa tista palica ima tudi kr nekaj kg... ;) Meni tudi bočna bolj odgovarja.. Kot je nekdo rekel, ko si jo lepo uravnotežiš, samo drsi po tleh.. ;)

Ko sem sam kupoval, se tudi gledal za cenejšimi in me je svak prepričal.. Je rekel, da mi bo husa kosila še čez 10 let in bo bolje delala (ker je tudi močnejša od hobi variant) in mi še po 12 letih dela brezhibno... ;) Res je v štartu malo več eur, ampak potem deluje in deluje.. Sem mu hvaležen, da sem ga poslušal..

Spet toplo priporočam ogled cen na internetu in tudi na geizhals.eu.. Nekatere stvari so še vedno cenejše v tujini..
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.265
5.608
113
Na kakšnem sejmu (Agra in podobno) ali dan odprtih vrat trgovine je najboljše osebno testirati, da vidiš, kaj ti ustreza.

Meni recimo ona dvoročajna ne ustreza sploh, enoročna veliko bolj, tistega bočnega vpetja ne uporabljam.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.689
577
113
Kar sem do zdaj gledal je bolj kot ne žalost, rang do 250 je švoh, višje so Kawasaki-i z italijanskimi ohišji. Pomoje se bom za kako Stigo odločil, mi deluje kakovostna in ne predraga:

 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.689
577
113
Tale tudi izgleda ok: