Okolju prijazni avtomobili

Steve

Guru
13. avg 2007
9.741
1.649
113
Kako cene rabljenih evjev padajo ko kamen...


Zraven je primerjava s fosilnimi ekvivalenti.
Tu se zdaj postavlja vprašanje...cene tako padajo ker ni povpraševanja. Torej so ti avti cenovno ugodni in odpade izgovor, da se ne kupujejo ker so predragi. Pa se še vedno ne prodajo. Zakaj? Ja ker noben noče imet evja. Simple as that, samo to sekta enostavno ni sposobna razumeti. Ker ev evangelij pravi da če stanejo isto, je ev logična izbira in default. Emmm....nope.

Bi pa me goreče zanimala tco računica ob teh realnih številkah, ne nekih imaginarnih, ki jo sjtv1 bojda dela vsak dan in pokažejo, da se ev absolutno vedno izplača.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.703
2.520
113
Men se vidijo te cene kr švoh, gleda da so novi verjetno bili 40k....v avstriji so avti kr zasoljeni.

1715869737882.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Steve

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.544
5.982
113
pri taščici
Sorry, 4 leta star avto za 3/4 cene novega pa se mi zdi drag! Novega dobis za 28.5
Jaz sem dve.leti starega kupil za manj kot 3/4 cene. Ko pristejem se naso subvencijo (k zgornjim ID3 je vecinoma ne mores) Sem jo dobil za."pol" cene
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Jabe

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.544
5.982
113
pri taščici
Ce pa je kdo dal za ID3 40k pa se naj povprasa po zdravju..
Tudi jaz se moram, ker sem dal za Y 45.
Ampak jebiga ga, prvic zadnjic in nikol vec najbrz novega avta. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.703
2.520
113
Mojga 15 let starga, da bi ga drajsal še ene 2 leti, da bi bil res za v prešo... tule smo pazil bremse in luči, da je blo okey in je šlo skos tehnični.

Gor mi je dobu ene 8 kritičnih točk.... od bremz, homokinetičnih zglobov, ležajev, ročne, amortizerjev, lonca auspuha, gum, karoserije, etc etc....

V glavnem vse spodaj bi blo treba zamenjat in poštrihat vmes, da bi mogoče šlo skozi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in Hanzi

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.833
2.377
113
Pomurje
Kako cene rabljenih evjev padajo ko kamen...


Zraven je primerjava s fosilnimi ekvivalenti.
Tu se zdaj postavlja vprašanje...cene tako padajo ker ni povpraševanja. Torej so ti avti cenovno ugodni in odpade izgovor, da se ne kupujejo ker so predragi. Pa se še vedno ne prodajo. Zakaj? Ja ker noben noče imet evja. Simple as that, samo to sekta enostavno ni sposobna razumeti. Ker ev evangelij pravi da če stanejo isto, je ev logična izbira in default. Emmm....nope.

Bi pa me goreče zanimala tco računica ob teh realnih številkah, ne nekih imaginarnih, ki jo sjtv1 bojda dela vsak dan in pokažejo, da se ev absolutno vedno izplača.
Spet neko precenjeno nišno sranje od EV.
Najdi kak kabrio od mercedesa ali S pa poglej padec cen
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.595
5.593
113
Mojga 15 let starga, da bi ga drajsal še ene 2 leti, da bi bil res za v prešo... tule smo pazil bremse in luči, da je blo okey in je šlo skos tehnični.

Gor mi je dobu ene 8 kritičnih točk.... od bremz, homokinetičnih zglobov, ležajev, ročne, amortizerjev, lonca auspuha, gum, karoserije, etc etc....

V glavnem vse spodaj bi blo treba zamenjat in poštrihat vmes, da bi mogoče šlo skozi.

In nov VW iz stacune je enako?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.874
640
113
EU
A to je ta disko lajt verzija, k se vse svet v kabini in k ne zmore več kot 200 km/h. Jebeš takšno premijo:bonk: