Pregled možnosti za pridobivanje optičnega priključka

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.571
691
113
Zanimivo. Je komu že uspelo?

Iz odločbe med drugim izhaja, da če se lokacija končnega uporabnika, ki želi optični priključek, nahaja na manj kot 200 m zračne razdalje od jaška, skozi katerega poteka optično omrežje Telekoma Slovenije, mora Telekom Slovenije priključek vzpostaviti in na njem odobriti dostop drugemu operaterju. Če se torej končni uporabnik nahaja manj kot 200 m od jaška, v katerem je optično omrežje Telekoma Slovenije, naj se za vključitev priključka obrne na Telekom Slovenije. Lahko pa v takem primeru za optični priključek zaprosi tudi kateregakoli drugega operaterja. Ta lahko nato na podlagi uporabnikove prošnje in na podlagi regulatorne odločbe agencije od Telekoma Slovenije zahteva izvedbo povezave do uporabnikovega naslova. V tem primeru je Telekom Slovenije dolžan vzpostaviti priključek, na katerem bo drugi operater uporabniku zagotavljal storitve, če so le izpolnjeni pogoji iz odločbe.

 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Priklopi se na Telekom, brez vezave. Potem pa takoj na drugega operaterja. Vse ostalo je boj z mlini na veter.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.571
691
113
Saj ni poanta v drugem operaterju, ampak, da ti morajo omogočit optiko, če je v radiu 200m
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Saj ni poanta v drugem operaterju, ampak, da ti morajo omogočit optiko, če je v radiu 200m
Moja poanta pa je da papir prenese vse, realnost pa je drugačna.

Če boš preko drugega operaterja šel v to zgodbo bo trajalo dlje, kot pa če štartaš direktno s Telekomom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.595
5.593
113
Jabe bi dobila vse, ce bi sama placala... Predstavljaj si zdaj modus operandi kot se ga gredo Elektri. Ce hoces strom, na lastne stroske napeljes vse kable od trafa, zase in se za koga na lokaciji ali blizu in potem das Elektru, da vsem racuna postavitev in "vzdrzevanje". Enako je bilo tu... Jabe ima zdaj hot simko v hjuavej modemu in zadeva dela super. Nej najdejo drucga papka, da bo placal tole.

P.s.
Ceprav zdaj sem videla t2jevca, da je hodil po bajti za najemnika, ki je JS. Mrbit bodo oni placal, moram vprasat, pa se potem prislinim zraven :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador in sajkek

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
547
8
18
Ne bo držalo. Piše le, da če je razdalja do 200m mora izvesti priključek v 30 dneh, razen, če ne dobi služnosti.
Telekom ni dobrodelna ustanova in če izgradnja ni profitabilna ne bo šel v izvedbo.
Univerzalno storitev (10/1Mbit/s) pa lahko zagotavlja po drugih tehnologijah: baker, LTE
Preverjanje pa gre v vsakem primeru, potem se pa odloči, ko se pridobi predračun izvajalcev del.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.595
5.593
113
Bom jutri poklical na Telekom, da vidim, kaj bodo odgovorili, če naročim optiko na podlagi te odločbe. Sporočim rezultat...

Na podlagi katere odločbe? Iz prvega posta?
Vse bo bolj jasno, ce bomo locili 2 stvari:
- telekom onemogoca drugim, da bi ponujali optiko
- telekom ne omejuje nikomur nic, ampak dovoliti ne pomeni financirati

Tukaj se je tudo meni ustavilo. Gre sicer za OŠO, ampak Telekom mi ga niti ni ponudil, T2 ga je, ampak T2 nikdar ne zahteva od stranke placila za izvedbo prikljuckov (vem, so sosedje vlekli iz jaska preko moje parcele in so na njihovi naredili drugi jasek in potem od tam v bajto - placal T2; tudi iz prvega jaska do nase hise nismo mi nic placati...), ampak ce jim ni, te pustijo čakati, da odpoves pogodbo. Telemach bi, ampak na moje stroske. Torej jaz optiko lahko imam, ni treba nic vriskat univerzalni ne vem kaj (ki niti ne velja, ce je brezzicna ali kaka druga povezava mozna - to je samo, ce net na noben drug nacin ni mozen), samo omogocen dostop ni enako zastonj dostop. To sta 2 povsem razlicni zadevi, ki se pri nas radi mešata...
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.839
730
113
www.jernej.org
Pri nas je situacija, ki je omenjena v zgornjem članku... Telekomova optika je manj kot 200m stran... večina je že več kot 2 leti priklopljena. Par hiš pa je izviselo (po mojih informacijah je Telekom investicijo prestavil na "kasneje"). Sedaj pa v članku (in odločbi) piše, da te v tem primeru morajo priklopiti (roki od oddaje naročila so določeni glede na situacijo). Sedaj čakam na odgovor "preverjanja".
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
211
10
18
Tudi pri nas je situacija, ko je nam najbližja hiša z optiko manj, kot 200 metrov stran. Čez našo parcelo je tudi že položena cev za optični priključek.
Zagotovljen pa imamo sicer bakreni kabel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mcn