All-season pnevmatike

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Za mestno jajčko, ki naredi 7.000 km letno bi vzel all-season gume. Avto se praktično nič ne vozi po snegu. Trenutna kompleta gum sta stara 6 let in nista več v redu, ker so prestare. Profila je še več kot dovolj
grin1.gif
.
Samo zimske gume ne pridejo v poštev, ker to je kar samomorilska kombinacija poleti, pa čeprav se jajček bolj cijazi kot vozi po cesti.
Baje naj bi nova generacija all-season gum bila že sprejemljiva po vseh lastnostih, za razliko od prejšnjih, ki so bile v vseh zanič
grin1.gif

Tukaj je nekaj testov:
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2015-AutoBild-All-Season-Tyre-Test.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-GF-All-Season-Tyre-Test.htm
Kot izgleda je Goodyearka top, žal tudi cenovno (zaostaja le za Michelinko).
Uporablja kdo tele gume že v praksi? Kakšni so kaj občutki?
Najbolj važno je po suhem, potem po mokrem in na koncu tudi po snegu, ampak v mojem primeru je to manj pomembno.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.921
282
83
tam ko se terc po tori rola
Imel sem Sava Adapto. Tri polna leta je držala, potem pa sem menjal. V snegu dober oprijem, po suhem tudi. Zadnje leto pa sem opazil, da v dežju nekako ni več najbolj dobra. Itak pa je profil že bil na koncu.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Na C3 picassoju imam Michelinke crossclimate.

Kar sem probal po dežju in suhem, sem bil zadovoljen. Tudi s polno prikolico zadaj, je bil na mokrem dober oprijem.

Snega ni bilo za testirat
smile-1.gif


Zdaj so še dokaj nove, bom videl kako bo čez leto dni.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.395
3.488
113
Vredestein quatrac 3.
Ni pripomb. Po snegu sem uspel priti na Pohorje v zadnjem letošnem snegu.
Po mokrem drži. Po suhem pa se tudi da peljati za odvzem izpita.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Gox pravi:
Na C3 picassoju imam Michelinke crossclimate.

Kar sem probal po dežju in suhem, sem bil zadovoljen. Tudi s polno prikolico zadaj, je bil na mokrem dober oprijem.

Snega ni bilo za testirat
smile-1.gif


Zdaj so še dokaj nove, bom videl kako bo čez leto dni.

Moj avto je prav tako obut v Crossclimat-ke (195/65/15) in sicer več kot leto dni. Torej je preživel tudi zimo. Opažanja so sledeča: na mokri ter suhi cesti se mi ne zdijo čisto nič slabše, kot letne, v zimskih razmerah je pa tudi vedno zvozil. Res pa je, da v snegu ne pretiravam, niti ni bila letos neka huda zima. Na ledu so pa menda porazne. Ampak za led je itak zelo malo dobrih (menda).

Torej, na splošno sem s temi gumami zadovoljen.
 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Verjemem da so odlične all-season gume,ampak moti me predvsem cena,recimo konkretno za 17 col dimenzijo bi dobil za ceno kompleta teh Crossclimat gum komplet zimskih + letnih gum...tukaj pa že ne vidim več smisla kupovanja te gume,ne glede na prevožene kilometre!
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
Ja komplet cheap zimskih + letnih gum. Lahko pa še mal pršparaš pa rabljene kupiš.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
@mtl Tisi cel samomorilski

Vozim na jajčku za po mestu hankook Winter icept že 4 leta poleti in pozimi, tudi občasno kak kilometer avtoceste je vmes, ostalo regionalke in mesto, cca 4 jurje letno. Še nisem opazil, da bi bilo kdaj samomorilsko. gre po suhem, mokrem, vročem, hladnem, snegu brez problema. No ravno za 200km/h ni. brez izpita pa lahko vseeno "varno" ostaneš. To so samo novodobne floskule. marketing, kupit vse kar marketing forsira. 30 let je blo uredu, zadnja leta z allseason gumami, pa zimska rata smrtno nevarna. My ass.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.412
5.911
113
pri taščici
Jaz bom raje celo leto na letnih. Sploh ce lahko kaksno voznjo v snegu odlozis. Se pa spomnim kako sem z 101 in sava exact (letne gume) rinil v ljubljano 9.2.99. Preverite koliko je tisto noc padlo snega.
500m ceste navzdol do vsaj 1x spluzene ceste sem z zaletom "prebijal" .in prisel sem 25km dalec. Z letnimi, starimi gumami. Tam smo pa A4 quatro ven s parkinga vlekli s kombinirko.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik map pravi:
@mtl Tisi cel samomorilski

Vozim na jajčku za po mestu hankook Winter icept že 4 leta poleti in pozimi, tudi občasno kak kilometer avtoceste je vmes, ostalo regionalke in mesto, cca 4 jurje letno. Še nisem opazil, da bi bilo kdaj samomorilsko. gre po suhem, mokrem, vročem, hladnem, snegu brez problema. No ravno za 200km/h ni. brez izpita pa lahko vseeno "varno" ostaneš.
To so tvoje izkušnje, očitno imaš odlične gume. Lahko pa prideš pogledat, kako se pelje zimska guma Unirojal ali Bridgestone, se ne spomnim katera je, s 3/4 profila pri teh temperaturah po mokrem. 2 dni nazaj: drsalnica PRI 30 KM/H.
Morda pa imate boljše ceste pri vas.
wink-1.gif

Sam imam na svoji gajbi letne Michelinke, ki so sedaj zadnje leto gor in sem mislil, da so slabe (Michelinke so sploh znane, da se z leti zelo poslabša oprijem, pa še neka ECO varijanta so). Loool, proti tistim so slick in limajo do konca.
Tako da, te ne bom prepričeval v nasprotno, vem pa, da bo treba it na allseason gume. Ti pa lahko ostaneš na zimskih.

Citat:
Uporabnik map pravi:To so samo novodobne floskule. marketing, kupit vse kar marketing forsira. 30 let je blo uredu, zadnja leta z allseason gumami, pa zimska rata smrtno nevarna. My ass.
Jah, ne vem če je ravno marketing kriv, ker potem nima ravno ''marketinškega'' pristopa. Namreč z allseason gumami zamenja par zimsko/letnih gum, tako da je manj penezov za proizvajalce
wink-1.gif
.
Aja, pa še tole glede zimske nevarne. Res ne vem, kje in kako se ti voziš, ampak ne me prepričevat, da je zimska dobra za poleti. Sem bil nekajkrat (namerno) z zimsko na dirkališču pri 35+ Celzija in vem, kako se zimska obnaša v teh razmerah. Dobro vsekakor ne.
wink-1.gif
Je bil pa užitek zato toliko večji, ampak tega užitka ne bi rad izvajal v normalnih voznih razmerah na cesti.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Za normalno vožnjo z avtom so OK. Posebej za drugi avto, ki ne vidi nekih relacij, dirkališč in podobnih zadev. Za vožnjo na šiht, v trgovino, vrtec itd so več kot dobre. Pusti ti neko dirkanje na dirkališčih. Sicer vsakemu svoje, ampak smešno mi je kako raji neko novotarijo prodajo. Nekaj podkupljenih novinarjev napiše kako je nekaj oh in sploh pa folk samo v trgovine leti z novci. Pa ni sam pri gumah tako, vsepovsod je tako. Vglavnem folk prepoceni pada na te fore. Pa še nekaj je Če zimsko gumo uporabljaš celo leto je res nekje na 4 leta maksimalno in jo zamenjat. ne glede na kilometre in profil. Tle se z tabo popolnoma strinjam. Moje bodo jeseni štiri leta stare. profila še več kot preveč, pa cca 15 kkm prevoženih. Verjetno jih bom jeseni zamenjal, ali morda šel še čez zimo in najkasneje spomladi. Najraje jih bi še čez zimo vozil, da vidim morebitno razliko na snegu. Lani se je že poznalo malo na oprijemu glede na novo, ampak nič drastičnega.

Kar se tiče dodične Hankook Winter Icept gume. zelo zadovoljen. Kot pravim po 3,5 letih ne čutim neke razlike kot z novo. Pred tem sem imel neke Dunlop in lahko rečem, da so se po tolkem času obnesle slabše. Po mojem je nekaj tudi od gume do gume odvisno.

Je pa potrebno nekaj realno pogledat. Poletne so za poleti, zimske za pozimi. Vse ostalo je kompromis. Sam mam raje poleti reskiram z zimskimi, kot pozimi z letnimi. Hanzi recimo v prejšnjem postu pa ravno obratno. Osebno je vozilo za mestno in primestno vožnjo pri zmernih hitrostih in mi neke hudi oprijemi poleti tudi ne koristijo pri mojem stilu vožnje. Po drugi strani mi gre pa na organ, da se pozimi v snegu ne morem v trgovino zapeljat, pa če tudi 200 metrov. Še najmanj se mi lušta z 5 vrečkami, pa kako kišto pira peš tacat pa 20-30 cm snega na neodmetanih pločnikih. Zato je avto, da se v takem primeru zapeljem, poleti pa če ne drugače lahko tudi peš grem. V tem je point.

Mam pa občutek da po nekaj leti pri teh all season ne bo nič boljše kot z zimskimi poleti, pozimi bo pa spet pogreb na celi črti.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Se strinjam z zadnjim stavkom.
No, bomo videli, kako se bo obneslo.
Kot rečeno so tele naše zimske pri 30 km/h drsalnica v ovinku
frown-1.gif
.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik map pravi:
@mtl Tisi cel samomorilski

Vozim na jajčku za po mestu hankook Winter icept že 4 leta poleti in pozimi, tudi občasno kak kilometer avtoceste je vmes, ostalo regionalke in mesto, cca 4 jurje letno. Še nisem opazil, da bi bilo kdaj samomorilsko. gre po suhem, mokrem, vročem, hladnem, snegu brez problema. No ravno za 200km/h ni. brez izpita pa lahko vseeno "varno" ostaneš. To so samo novodobne floskule. marketing, kupit vse kar marketing forsira. 30 let je blo uredu, zadnja leta z allseason gumami, pa zimska rata smrtno nevarna. My ass.
aplauz.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Ja komplet cheap zimskih + letnih gum. Lahko pa še mal pršparaš pa rabljene kupiš.

Kakšne rabljene,o čem govoriš? Ne nakladaj in ne piši neumnosti...

Dimenzija 215/50/17
(imaš cel kup nekih poceni kitrjskih,ampak nebi o tem,govorim o cenovno ugodnih dobrih gumah)
- zimske: Eskimo HP je 95 eur, korejske Nexen so 85 eur...
- letne: Hankook ali Kumho dobiš za 70 eur,Nexen za 65 eur...
Skupaj ravno za ene Crossclimatke!

Zdaj pa računaj...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Ja komplet cheap zimskih + letnih gum. Lahko pa še mal pršparaš pa rabljene kupiš.

Kakšne rabljene,o čem govoriš? Ne nakladaj in ne piši neumnosti...

Dimenzija 215/50/17
(imaš cel kup nekih poceni kitrjskih,ampak nebi o tem,govorim o cenovno ugodnih dobrih gumah)
- zimske: Eskimo HP je 95 eur, korejske Nexen so 85 eur...
- letne: Hankook ali Kumho dobiš za 70 eur,Nexen za 65 eur...
Skupaj ravno za ene Crossclimatke!

Zdaj pa računaj...

Če primerjaš z zelo dobro allseason, potem vzemi tudi enak rang zimskih in letnih. Lahko kar od iste znamke. In potem je matematika malo drugačna ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.412
5.911
113
pri taščici
Mi na kraj pameti ne pride da bi v 30cm snega rinil v trgovino po gajbo pira in fasungo s 5 vrečkami. Za sneg kidat rabim kuhanca al pa zabeljen caj. Nekaj od tega se ze najde doma, ni hudica tudi ce bi en teden ga metalo.
Samo ko zadisi po snegu sodelavi in sodelvcev ki zivijo na ravnem ni vec v službo. Hribovci se dolgo po tistem hodijo v službo. Pa da bi jaz takrat po pir runil v trgovino. Ja pa jade.... Samo dohtarja nujno rabim/s, pa se tisto..... Ce je res nujno pride on do tebe, ker ti do njega nisi sposoben niti v soncu.
shocked-1.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.650
780
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Ja komplet cheap zimskih + letnih gum. Lahko pa še mal pršparaš pa rabljene kupiš.

Kakšne rabljene,o čem govoriš? Ne nakladaj in ne piši neumnosti...

Dimenzija 215/50/17
(imaš cel kup nekih poceni kitrjskih,ampak nebi o tem,govorim o cenovno ugodnih dobrih gumah)
- zimske: Eskimo HP je 95 eur, korejske Nexen so 85 eur...
- letne: Hankook ali Kumho dobiš za 70 eur,Nexen za 65 eur...
Skupaj ravno za ene Crossclimatke!

Zdaj pa računaj...

Načeloma dva kompleta zdržita dvakrat dlje, je pa velika razlika za tiste ki se jim gume prej postarajo kot pa izrabijo, taki nimajo kaj razmišljat in so all-season best buy.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Ta debata je spet šla v tri krasne. Nazaj na temo... dva sodelavca v službi sta nabavla goodyear vector 4 seasons. En je z njimi, sicer na subaruju, priril na Krvavec po 20 cm svežega snega. Drugi jih ima na jajčki za ženo. Oba jih pohvalita, tudi na testih se dobro obnesejo. Kakšne so pa po treh letih pa žal ne vem...