All-season pnevmatike

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.533
6.589
113
Debata je zašla v pravo smer, ker je vseeno za razmisliti.

Če se gre za tretji avto, kateri sploh nima obveznih dnevni poti, potem se komot razmisli o zimskih gumah čez celo leto, pa se kupi rabljene, vozi do konca, potem pa menja. Ali pa pač letne nonstop, itak niso pri nas take temp, da bi bil problem, razen pač tistih nekaj dni, ko sneži.

all season so sicer kul, a jaz vidim uporabnost samo takrat, če pač človek mora obvezno na pot, ampak dela malo km, recimo samo nekaj km do šihta in nazaj in potrebuje za te okoliščine maks varnost.

Vse odvisno od situacije in posametnika, ni zdaj tu "one size fits all" scenarija.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Če primerjaš z zelo dobro allseason, potem vzemi tudi enak rang zimskih in letnih. Lahko kar od iste znamke. In potem je matematika malo drugačna ...

Res je,potem je matematika drugačna (zato sem za primerjavo vzel ne slabe,ampak še vedno zelo solidne pnevmatike)... a s tem hočeš povedat,da je allseason pnevmatika v snegu in ledu boljša od omenjenih zimskih,hkrati pa na vročem asfaltu boljša od omenjenih letnih?
Poglej si primerjavo te allseason gume,na ledu in strjenem snegu ima zelo zelo slabe rezultate v primerjavi s katerokoli pravo zimsko...koliko pa to posamezniku pomeni,da ima v takih razmerah recimo 70% daljšo zavorno pot,je pa drugo vprašanje...
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Za avto, ki redko vidi sneg (primorska) sem spomladi vzel Cross Climate. Zaenkrat zadovoljen. Na suhem in mokrem držijo, kot je treba. Od zahtevnejših pogojev sem z njimi vozil po blatu in po pesku, kjer sicer ni šlo tako suvereno kot z zimskimi, ampak je vseeno šlo. Najbolj pomembno je, da ko začnejo kopati, jih moraš pustiti, da kopljejo. Če odvzameš gas, izgubijo "grip" in se ustaviš.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Če primerjaš z zelo dobro allseason, potem vzemi tudi enak rang zimskih in letnih. Lahko kar od iste znamke. In potem je matematika malo drugačna ...

Res je,potem je matematika drugačna (zato sem za primerjavo vzel ne slabe,ampak še vedno zelo solidne pnevmatike)... a s tem hočeš povedat,da je allseason pnevmatika v snegu in ledu boljša od omenjenih zimskih,hkrati pa na vročem asfaltu boljša od omenjenih letnih?
Poglej si primerjavo te allseason gume,na ledu in strjenem snegu ima zelo zelo slabe rezultate v primerjavi s katerokoli pravo zimsko...koliko pa to posamezniku pomeni,da ima v takih razmerah recimo 70% daljšo zavorno pot,je pa drugo vprašanje...

Naštel si samo ene par znamk, ki se "na splošno" (bolj natačno pač ne gre ker nisi modelov navedel) ne morejo primerjat z Michelinom ... Zato pravim, da jabolka z jabolki. Taka allseason je cenejša od (po tem kriteriju izbrane) letne+zimske, in seveda tudi slabša. Od tu naprej je pa seveda točno tako, kot si na koncu napisal ...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Je pa dobro vprašanje zakaj so nekatere allseason gume tako drage, verjetno ne, ker bi bila zmes za njih tak draga ampak preprosto zato, da ljudje premislijo, če nebi raje zimske in letne kupili
tongue-1.gif
Očitno so toliko dobre, da jih je strah, da jih bodo ljudje začeli množično kupovat.

Na temo: foter uporablja Sava Adapto HP od predlanske jeseni. Kar je bilo snega je bilo vse ok, mogoče zato, ker so bile nove, bomo videli. Obrabilo jih je kar pošteno, ampak če bi seštel obrabo letnih in zimskih gum, bi verjetno prišel na isto obrabo.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Jaz sem na službenega dal neke Falken celosezonske in so po 2 letih kul.
Foter uporablja Sava adapto že vrsto let in je tud zadovoljen.menja 1 par na ca 2 leti.. Moje mnenje, če delas manj kot 10.-15000 letno so celoletne best buy
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Načeloma dva kompleta zdržita dvakrat dlje, je pa velika razlika za tiste ki se jim gume prej postarajo kot pa izrabijo , taki nimajo kaj razmišljat in so all-season best buy.
Točno to.
Pri moji dimenziji 195/55/15 je razlika med top letno in top all-season gumo 12 EUR na kos. Ni ravno nekaj, tako da gre kalkulacija čez.
Je pa res, da verjetno allseason ni tako dobra kot top letna ali top zimska v njenih razmerah, tako da bi bilo res bolj smiselno primerjati z nekim srednjim rangom gum, kjer je stroškovna kalkulacija še vedno nekoliko pozitivna z all season-kami. Pa ni treba menjavat gum, itd.